بلاگ تین

افراتین

استفاده از پارچه ریون در تولیدی پوشاک ها

در مقاله قبل در مورد تولیدی پوشاک های کشور ترکیه صحبت کردیم. به این نتیجه رسیدیم که تولیدی پوشاک های کشور ترکیه یکی از بهترین و مرغوب ترین های لباس ها را در سرتاسر دنیا عرضه می کند و از لحاظ کیفیت بهترین ها را ارائه میکند. در این مقاله می خواهیم در مورد پارچه ریون برای شما مطلب ارائه دهیم.

در حدود صدسال پیش منسوجاتی که در تولیدی پوشاک ها استفاده می شد فقط شامل الیاف موجود در طبیعت بود. لباس ها از الیاف با منشا گیاهی مانند پنبه، یوتو، پارچه یا پشم و ابریشم حاصل از حیوانات بود. با این حال با افزایش جمعیت و افزایش مصرف سرانه، پیشرفت های فنی و انقلاب صنعتی، نیاز به الیاف نساجی جدیدتر احساس می شود.

ریون در سال 1884 برای اولین بار کشف شد. در میان تولیدی پوشاک ها، پنبه پر مصرف ترین الیاف سلولزی است که به دلیل محدود بودن سطح زیر کشت، عملکرد متفاوت در هکتار و نیاز روز افزون به سایر محصولات با متوسط عملکرد تقریبا  MT800 غذایی کشاورزی تقریبا به سطح اشباع رسیده است. تولید جهانی پنبه در تاریخ 18 سال 2017 حدود 2.6 میلیون تن کیلو گرم در هکتار است.

ریون نیز مانند پنبه از سلولز تشکیل شده است اما از طریق یک فرایند ساخت شیمیایی از خمیر چوب بازسازی می شود. در حال حاضر تولید 6 میلیون تن MT تخمین زده می شود و بازار تولیدی پوشاک هند چیزی حدود 24 درصد از سهم بازار جهانی در تولید ریون را در دست گرفته است.

تولید ریون در طول سفر خود در قرن گذشته به طرز چشمگیری تکامل یافته است. بر اساس اصلاحات و تغییرات مختلف با شروع از منبع اولیه مواد و استفاده از حلال های شیمیایی گرفته تا ترکیب فن آوری های پیشرفته مکانیکی تغییرات قابل توجهی صورت گرفته است. با این حال، الیاف ریون دارای خاصیت های منحصر به فرد و کاربردهای خاص استفاده نهایی هستند و بنابر این هنوز هم به صورت جهانی تولید می شوند.

الیاف ویسکوز پر مصرف ترین و مورد  استفاده فیبر بازسازی شده ساخته بشر است. در سال 1894 یک شیمیدان انگلیسی به نام چارلز فردریک کراس، ساختن ریون را به ثبت رساند و نام آن را ویسکوز گذاشت. از آن ریون به عنوان ریون نسل اول نامیده می شود.

ریون امروزه در تولیدی پوشاک ها بسیار مورد استفاده برای ساخت و تولید انواع لباس ها قرار گرفته است. این گیاه که در تولیدی پوشاک ها استفاده می شود از پارچه پنبه ای یا خمیر چوب ساخته شده است که به طور کلی از درختان کاج و صنوبر تهیه می شود و مراحل مختلف پردازش شامل خیساندن قلیایی و پیری را طی می کند. به تازگی ویسکوز مبتنی بر بامبو توسعه داده شد و محبوبیت به دست آورد. مواد حاصل از هر دو فیبر اصلی و به شکل رشته های مداوم تهیه می شود.

انواع مختلف نخ از قبیل نخ های تک رشته ای، نخ های چند رشته ای و نخ های چرخش شده، تولید انواع مختلفی از پارچه های مناسب برای پوشاک و مبلمان خانگی را مجاز می دانند. در ادامه با موضوعات جدید همراهتان خواهیم بود.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید