بارگذاری

بلاگ تین

افراتین

نحوه شست و شوی جین در تولیدی پوشاک ها(1)

در مقاله قبل راجع به چرخ خیاطی های هوشمند در تولیدی پوشاک ها که چه تاثیراتی در پیشرفت تولیدی پوشاک ها دارد صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که استفاده از چرخ خیاطی های مدرن و هوشمند چه تاثیراتی در پیشرفت تولیدی پوشاک ها دارد. در این مطلب می خواهیم در مورد نحوه صحیح شست و شوی لباس های جین برای شما صحبت کنیم همراه با ما باشید.

جین کلاسیک پارچه ای سنگین است که از صد در سد پنبه ساخته شده است و از تارهای درشت رنگ نیلی بافته شده است. این پارچه ها که در تولیدی پوشاک ها تولید می شوند دارای چگالی بالا با جرم بالا در واحد سطح می باشد. جین در همه رده های سنی راحت، شیک، مقرون به صرفه و با دوام است.

یکی از الیاف هایی که در تولیدی پوشاک های جین به کار می رود، لیوسل است. لیوسل به عنوان یک فیبر سلولزی رطوبت را جذب می کند و کاملا تخریب پذیر است و همچنین از نظر مقاومت زیاد و خشک و مرطوب است. لیوسل، تحمل خشکی را به طور قابل توجهی بالاتر از سایر سلولزها و نزدیک به پلی استر نشان می دهد. هم چنین این الیاف دارای خصوصیات استثنایی مانند استحکام شدید، جذب رطوبت زیاد، دوستدار پوست، فیبریلاسیون و اثر بی نظیر است. با توجه به این ویژگی ها جین لیوسل امروزه بسیار محبوب است و بنابراین تولید انبوه رو به افزایش است.

جین به دلیل دوام بالای آن قرن هاست به عنوان ماده پوشاک مورد استفاده قرار گرفته است. اما امروزه به دلیل تنوع در انواع مدل های لباس خریدران بیشتر ویژگی هایی مانند داشتن سایه های جذاب، طرح ها، سبک ها و انواع جذابیت را دوست دارند تا استحکام آن.

تولیدی پوشاک هایی که شلوار جین تولید می کردند در گذشته خام، سفت و سخت بودند. اما تولیدی پوشاک ها امروزه انواع مختلفی از روش های شستشو مانند شستشوی آنزیمی با سنگ یا بدون سنگ، رنگ زدایی، خنثی سازی نیاز دارد. در شست و شوی جین آنزیم ها نقش مهمی در به دست آوردن سطح پارچه ای تمیز، صاف و بدون فاز ایفا کردند.

شلوار جین خام سایه طبیعی یلی را نشان می دهد که در هنگام سایش محو می شود. با این وجود در برخی موارد اعتقاد بر این است که جین خام عملی نیست زیرا برخی از مشکلات مالش مواد دیگر را که با اَن در تماس است ایجاد می کند. همچنین ممکن است رنگ ثابت نشده روی سطح پارچه باعث لک شدن سایر پارچه ها شود به همین خاطر شلوار جین در تولیدی پوشاک ها بعد از دوخته شدن شسته می شود.

به طور سنتی پارچه جین نیلی به سایه ای عمیق به رنگ آبی است. در پایان جین در تولیدی پوشاک ها به دو صورت خام و پیش شسته شده است. در نوع اول جین بعد از بافته شدن شسته نمی شود. شستشوی روی لباس جین یک زیبایی را به وجود می آورد، جذابیت را تقویت می کند و استحکام پارجه را افزایش می دهد. در ادامه با همین موضوع همراه شما خواهیم بود.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید