بلاگ تین

افراتین

انتخاب نسل ها امروزی در مورد استفاده از لباس های بازیافتی(2)

در مقاله گذشته در مورد نسلی صحبت کردیم که به نسبت سایر نسل ها در مورد طرز زندگی و حتی نحوه انتخاب لباس هایشان بسیار محتاط بوده و قبل از انجام هرکاری یا خریدی همه جوانب آن را می سنجند. در این مقاله نیز به بحث در مورد مبحث قبل بپردازیم.

مد تصمیمی است که بیشتر از طرز عقلانی بر طیف عاطفی قرار می گیرد. نسل های امروزی جنبه های پایداری و نگاه آگاهانه در برابر یکدیگر وزن می شوند. جنبه های اخلاقی معمولا در هنگام تصمیم گیری در مورد خرید به ذهن متبادر می شوند.تعداد زیادی از مردم علاقه ای به در نظر گرفتن جنبه های اخلاقی در هنگام خرید لباس را ندارند.

نسل های امروزی بیشتر از این که به دوام لباس هایی که از تولیدی پوشاک ها تهیه می کنند فکر کنند به سهولت هنگام خرید، قیمت، منحصر به فرد بودن و نام تجاری فکر می کنند. پول مهمترین عامل تعیین کننده برای برای تصمیمات این نسل است. مصرف کنندگان مایل به پرداخت مبلغی بیشتر برای مد پایدار نیستند و ترجیح می دهند ممبلغ بیشتری را برای استایل، کیفیت ... بپردازند که به آن ها ارزش پول می هد. در صورتی که پایداری یک محصول که تولیدی پوشاک ها تولید می کنند بیشتر از نام تجاری یک محصول و منحصر بودن اهمیت دارد.  

بر اساس گزارشی که در سال 2018 رسیده است، فقط 2.6 درصد از خریداران به جایگاه اخلاقی و پایداری یک برند توجه می کنند. یکی از کارشناسان اقتصاد دایره ای در مقاله ای انتشار کرد که مد نه تنها به ما لذت عمل از جستجوی لباس می دهد بلکه لذت گرفتن از معامله خوبی را نیز به ما منتقل می کند. علاوه بر این، نسل های امروزی هنگام انتخاب لباس از تولیدی پوشاک ها در معرض فشار همسالان خود نیز قرار می گیرند. اگر همسالانشان مبلغی را که از لباس اخلاقی برخوردار نیستند پرداخت می کنند  به احتمال زیاد همین کار را می کنند و وضعیت جهانی ممکن است بر اعتقادات آن ها تاثیر گذار باشد.

اگر چه طراحان یا متخصصان مد که در تولیدی پوشاک ها کار میکنند معمولا از طراحی و فرآیندهای تولید سیستم مد کاملا آگاه هستند اما خود آن ها نیز مصرف کننده مد هستند. دانشجویان دانشگاه ترکیه که طراحی مد خوانده اند دو مانع در پیش روی خود می بینند برای انتخاب اخلاقی مد. اول این که، تولیدی پوشاک های ترکیه باوجود این که یکی از مهمترین تامین کنندگان پوشاک تا دهه 1970، به کشور های اروپایی، ترکیه به تازگی شروع به توسعه یک طراحی پایدار و فرهنگ مصرفی کرده است.  مانع دوم نیاز به دانش و بلوغ در بین مصرف کنندگان برای اتخاذ نگرش اخلاقی و مسئولانه در مصرف است که باعث می شود نسل های جوان در معرض کمبود دانش و علاقه به مد اکولوژیکی باشند.

در ادامه با موضوعات جدید همراه با ما باشید...

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید