بلاگ تین

افراتین

فشن دیجیتال

درمقاله قبل سومین قسمت مطلب تولید لباس در تولیدی پوشاک را مطالعه کردید. در این مقاله به تازه های پوشاک و مد و مطلب مد و فشن دیجیتال خواهیم پرداخت.

اگر به دنبال اخبار پوشاک و مد بوده باشید، با فشن دیجیتال آشنایی دارید. اگر جزء افرادی که اخبار پوشاک و مد را دنبال می کنند نیستید، در ادامه این مطلب با فشن دیجتال آشنا میشوید. امیدوارم این مقاله مورد توجه و علاقه شما قرار بگیرد.

Digital Fashion بازنمایی بصری از پوشاک تولید شده با استفاده از فناوری های رایانه ای و نرم افزارهای سه بعدی است. طراحی مد سه بعدی با استفاده از نرم افزارهایی مانند CLO یا DC Suite توسعه داده شده است. CLO یک نرم افزار طراحی مد سه بعدی است که با استفاده از فناوری های شبیه سازی برش لبه برای صنعت مد، تجسم پوشاک مجازی و واقعی را ایجاد می کند. طراحی سه بعدی فشن توسط طراحانی چونThe Fabricant، اولین خانه مد دیجیتال جهان و کت تیلور پیشگام بوده است. در سال 2019، مجله Forbes از فروش لباس 'Iridescence' توسط Fabricant خبر داد که اولین قطعه از لباس های دیجیتالی است که در blockchain ظاهر می شود و با قیمت 4500 دلار آمریکا به فروش رسید. کت تیلور که معمولا به عنوان CattyTay شناخته می شود، شکاف هایی را بین مد، فناوری و پایداری برقرار کرده است و با همکاری با مشتریانی هم چون الکساندر وانگ، Selfridges، Balenciaga و موارد دیگر، در حال تعریف دوباره چگونگی دیده شدن و حتی فروش پوشاک است. مد دیجیتال همچنین تعامل بین فناوری دیجیتال و صنعت مد است. فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT) عمیقاً در صنعت مد و همچنین در تجربه مشتری و چشم اندازها جمع شده اند.

چنین تعاملاتی در سه سطح اصلی اتفاق افتاده است:

  1. فناوری های اطلاعات و ارتباطات برای طراحی و تولید محصولات مد استفاده می شود ، در حالی که سازمان صنعت نیز بر فناوری های دیجیتال نفوذ دارد
  2. فناوری های اطلاعات و ارتباطات بر بازاریابی، توزیع و فروش تأثیر می گذارد
  3. فناوری های اطلاعات و ارتباطات به طور گسترده در فعالیتهای ارتباطی با کلیه ذی نفعان مربوطه مورد استفاده قرار می گیرند و در ایجاد جهان مد همکاری و کمک می کند

طراحی ، تولید و سازماندهی
از میان بسیاری از برنامه های در دسترس طراحان مد برای مدل سازی و تلفیق خلاقیت به کمک فناوری های دیجیتال، می توان به چاپ دیجیتال روی پارچه اشاره کرد.

چاپ دیجیتال پارچه
چاپ دیجیتال فرایندی است که در آن به طور مستقیم چاپ روی پارچه هایی با پرینتر اعمال می شود و باعث کاهش 95٪ استفاده از آب، 75٪ مصرف انرژی و به حداقل رساندن ضایعات نساجی می شود. مهمترین مزیت چاپ دیجیتال روی پارچه، امکان انجام کارهای بسیار کوچک از هر طرح (حتی کمتر از یک یارد) است.

چاپ دیجیتال پارچه احتمالاً "بزرگترین نوآوری مد قرن 21" است که توسط کریستینا بینکلی در وال استریت ژورنال تعریف و اعلام شده است. "فن آوری های بسیار پیشرفته چاپ دیجیتال به طراحان اجازه می دهند در حالی که برندهای خود را ارتقا می بخشند نوآوری کنند."

 

برندهایی مانند Prada ، Pucci یا Jil Sander از این فناوری ها برای ابداع ایده های طراحی خود روی پارچه استفاده می کنند.

صنعت مد با چالش های مختلفی روبرو شده است از جمله مالیات بالا، در دسترس نبودن مواد اولیه و بازار محدود. صنعت مد به دلیل دیجیتالی شدن، رقابت بیشتری پیدا کرده و روندهای جدیدی را در دست گرفته است. این سازمان به دلیل تحولات اخیر در فن آوری که به خرید اینترنتی یکپارچه جدید دست یافته اند، عملکرد و محصولات خود را متفاوت کرده است.

 

ما از به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با شما هیجان زده هستیم و در مقاله بعدی با ادامه همین مطلب همراهتان خواهیم بود.

 

تولیدی پوشاک افراتین، یک تولیدی پوشاک ایرانی است که در تلاش است از طریق انتشار اخبار پوشاک و مد در بلاگ تین، آگاهی شما عزیزان را در حوزه تازه های پوشاک و مد بالا ببرد.

با پوشاک افراتین تو خونه هم رو مد بپوش

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید