بلاگ تین

افراتین

فشن دیجیتال (2)

در مقاله گذشته درباره فشن دیجیتال که بخشی از اخبار پوشاک و مد این روزهاست صحبت کردیم و فشن دیجیتال را در حوزه های طراحی، تولید، سازماندهی و چاپ بررسی کردیم. در این مقاله به ادامه و تکمیل همان مبحث قبل خواهیم پرداخت.
همان طور که در قسمت گذشته این مطلب گفتیم، صنعت مد و تولیدی پوشاک با چالش های مختلفی از جمله مالیات بالا، در دسترس نبودن مواد اولیه و بازار محدود رو به رو شده است. فعالیت به عنوان یک تولیدی پوشاک به دلیل دیجیتالی شدن، رقابت بیشتری پیدا کرده و روند های جدیدی دنبال می شوند. این سازمان به دلیل تحولات اخیر در فن آوری که به خرید اینترنتی یکپارچه جدید دست یافته اند، عملکرد و محصولات خود را متفاوت کرده است.
تغییرات در سازمان به تسهیل مدیریت مؤثر موجودی ها و حمل و نقل آنها کمک کرده است. علاوه بر این، کسب و کار وضعیت سفارش بالاتری را بدست آورده و مشارکتی ایجاد کرده است که هم خریداران و هم فروشندگان را درگیر و سهیم می کند. دیجیتالی شدن در سازمان به مدیریت کمک کرده است تا گزارش های منظم از عملکرد در بازار و بازخورد مخاطبین خود را دریافت کند.
بازاریابی، توزیع و فروش
در حالی که می توان از کلیه کانال های دیجیتال به منظور بازاریابی و فروش مد به صورت کاملا آنلاین (تجارت الکترونیک) استفاده کرد، اما بازاریابی و فروش معمولاً با کانال های آفلاین پیاده سازی می شوند. در اینجا، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نقش اساسی ایفا می کنند.
اخبار پوشاک و مد به ما می گویند مشتری ها می توانند از فناوری اطلاعات و ارتباطات (رایانه های شخصی، تبلت ها و تلفن های هوشمند) برای فرار از اتاق های پُرُو و کانتر های لوازم آرایشی استفاده کنند، و در عوض، به صورت مجازی و از طریق کیوسک هایی که در فروشگاه ها وجود دارند یا تبلت و تلفن همراه هوشمندشان می بینند که چگونه در لباس ها و آرایش های خاص به نظر می رسند. مشتریان می توانند هرگونه ظاهری را امتحان کنند و تصمیم بگیرند چه چیزی برایشان مناسب است و چه چیزی باید خریداری کنند.
Sephora، که خرده فروش تخصص زیبایی است و ModiFace، ارائه دهنده فناوری واقعیت افزوده، از راه اندازی یک آیینه واقعیت افزوده سه بعدی خبر داده اند که می تواند لوازم آرایشی را روی چهره یک کاربر در زمان واقعی و به صورت سه بعدی شبیه سازی کند.
فناوری جدید ثبت شده توسط ModiFace، محل دقیق ویژگی های صورت کاربر را ردیابی و ثبت می کند و برای مثال رنگ سایه چشم را مستقیماً در نتیجه ویدیویی دوربین اعمال می کند.
خرده فروشان زیبایی در اکثر اوقات دارای اتاقه ای پُرُو مجازی هستند تا قبل از اقدام به خرید، به کاربران اجازه تجربه ظاهر محصول خود را داشته باشند.
یک نمونه دیگر خرده فروشان لنز های رنگی چشم هستند که به کاربران امکان شبیه سازی استفاده از لنز رنگی را به صورت مجازی قبل از خرید ارائه می دهند.
Colorful Eyes امکان امتحان کردن لنز چشم رنگی را در یک اتاق مجازی به کاربران می دهد.
رختکن مجازی

یک اتاق رختکن مجازی که اغلب عملکردهای مختلفی را نیز انجام می دهند معادل آنلاین اتاق تعویض لباس داخل فروشگاه است. رختکن مجازی این امکان را می دهد تا خریداران یک یا چند سایز را امتحان کنند اما به صورت مجازی نه فیزیکی!
شرکت ارتباطات چندرسانه ای Eyemagnet اتاق مجازی تعویض لباس را برای پوشاک مردانه Hallensteins توسعه داد.
اتاق تعویض لباس به یک صفحه منفرد تبدیل شده است که کاربر را منعکس می کند؛ سپس کاربران می توانند از حرکات ساده دست و بازوی خود استفاده کنند تا هرگونه پوشاک موجود در فروشگاه را امتحان کنند، از هر لباس انتخابی عکس بگیرند و آن را به تلفن همراه خود ارسال کنند.
خرده فروشی مد Topshop یک اتاق تعویض لباس مجازی را در فروشگاه مسکو خود نصب کرد.
سیستم رختکن مجازی که توسط AR Door ایجاد شده، لباس های واقعیت افزوده سه بعدی را روی بدن مشتری می پوشاند!
حرکات ساده و دکمه های روی صفحه نمایش به کاربران اجازه می دهد لباس های مختلف را امتحان کنند.
به هر صورت، تنوع بالای پلتفرم های مناسب مجازی برای پیش بینی اندازه لباس های مصرف کنندگان، دقت این سیستم ها را به شکل فعلی آنها زیر سوال می برد.
تولیدی پوشاک افراتین، یک تولیدی پوشاک معتبر ایرانی است که در تلاش می کند با انتشار اخبار پوشاک و مد در بلاگ تین، آگاهی شما عزیزان را در حوزه تازه های پوشاک و مد بالا ببرد.
با پوشاک افراتین تو خونه هم رو مد بپوش

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید