۷ گام برای موفقیت در راه اندازی یک تولید پوشاک موفق - گام پنجم

13 دی 1396

ایجاد یک مدل قیمت گذاری

در این قسمت از ۷ قسمت راه اندازی یک تولیدی پوشاک موفق با اصلی مهم به نام مدل قیمت گذاری در تولیدی پوشاک آشنا خواهیم شد. در قسمت قبلی یاد گرفتیم که چگونه تولیدی پوشاک تازه راه افتاده را برای تولید آماده کنیم. حال باید یاد بگریم که با تولیدات این تولیدی پوشاک چه کنیم و چگونه به از این تولیدات سود به دست بیاوریم.

کسب سود از خط تولیدی پوشاکی که قرار است راه اندازی شود امری ضروری خواهد بود. همه ی ما این مساله را میدانیم که سود زمانی حاصل می شود که درآمد بیشتر از مخارج ثابت و متغیر باشد. هزینه های ثابت در یک تولیدی پوشاک هزینه های غیرقابل اجتنابی خواهند بود که شامل خرید تجهیزات تولید پوشاک و یا خرید سایر امکانات برای یک تولیدی خواهد بود. در مقابل هزینه های متغیر هزینه هایی هستند که از یک دوره به دوره ی دیگر متفاوت خواهند بود مانند تفاوت قیمتی که بین تولید کنندگان مختلف پوشاک وجود دارد یا هزینه تولید اقلام جدید در پوشاک، که این هزینه در یک تولیدی پوشاک زنانه به دلیل رقابت شدید و تعدد تولیدات و مدل های جدید نمود بیشتری خواهد داشت.

تعیین مدل قیمت گذاری در یک تولیدی پوشاک و بویژه تولید پوشاک زنانه امری حساس و حیاتی است که مدیریت تولیدی پوشاک باید به این امر دقت ویژه ای داشته باشد. از یک سمت باید قیمت را به نحوی تعیین کند که درآمد ناشی از عمده فروشی یا خرده فروشی بیشتر از هزینه ها باشد و از سمت دیگر باید قیمت رقبای خود را نیز زیر نظر داشته باشد. انتخاب یک سیاست درست برای قیمت گذاری مانند تخفیف های دوره ای، فروش ویژه فصلی، فروش جشنواره ای، فروش برای مشتریان ویژه و... می تواند سود را به میزان ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش دهد و بالعکس تعیین قیمت گذاری نادرست نه تنها سودی را برای یک تولیدی لباس به همراه نخواهد داشت بلکه از هزینه های ثابت و متغیر هم درآمد کمتری را در پی خواهد داشت.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ